Pages Menu
TwitterRssFacebook
 

Categories Menu
Makijaż permanentny brwi Białystok opinie. Maksimum zadowolenia - idealne brwi. Brwi permanentne metody
Ostatnim trendem w makijażu jest podkreślanie brwi. Skończyły się czasy wyskubywania włosków w cienką linię, tworzenia
Skuteczny peeling na wrastające włoski na nogach. Idealnie gładkie nogi. Tani sposób na wrastające włosy na nogach
Gładkie nogi to w dzisiejszych czasach konieczność. Niezależnie od tego czy używamy depilatora, czy zwykłej
Arnikowe mleczko oczyszczające do każdego typu cery
Właściwa pielęgnacja skóry to nie tylko zapewnienie wspaniałego wyglądu, ale również jej odżywienie. Bardzo wiele osób zapomina o tym, że codzienne przemywanie buzi
Suplementy diety wspomagające odchudzanie
Utrata zbędnych kilogramów to nie lada wyczyn. Wie o tym każdy kto choć raz był na diecie. Nic więc dziwnego, że osoby odchudzające się szukają sposobów jak wspomóc swój organizm
Depilacja Białołęka- Pozbądź się nadmiernego owłosienia i ciesz się gładką skórą
Masz już dość golenia nóg i wrastających włosków, maszynki podrażniają twoją skórę i powodują zaczerwienienia?
Wybierz się na depilację
Warto sprawdzić swoje BMI
Osoby, które mają nadwagę, są w dużo większym stopniu narażone na rozwój wielu poważnych chorób. W związku z tym warto kontrolować na bieżąco masę ciała i sprawdzać, czy nie przekracza ona określonych
Wygodne chłopięce ubrania na co dzień
W przypadku mody dziecięcej bardzo ważne jest to, by ubrania były przede wszystkim wygodne w codziennym użytkowaniu. Dotyczy to również chłopców, zarówno w wieku niemowlęcym oraz

Posted by on Wrz 6, 2017 in Zdrowie |

Perspektywy rozwoju badań nad cukrzycą w przyszłośći

Przedstawiony powyżej zarys rozwoju nauki o cukrzycy, którą zaczęto nazywać diabetologią, obrazuje ogromny wysiłek badawczy, który dokonał się zwłaszcza w ciągu ostatnich 100 lat i który pozwolił lepiej zrozumieć istotę tej choroby, a przede wszystkim skutecznie ją leczyć. I chociaż etiopa- togeneza cukrzycy ciągle jeszcze nie jest ostatecznie wyjaśniona, a leczenie dalekie od doskonałości (jeżeli efekt tego leczenia mierzyć pełną rehabilitacją zdrowotną i normalnym okresem przeżycia), to przecież postęp i wyniki pro¬wadzonych obecnie badań napawają optymizmem. Dla ostatecznego wyjaśnienia przyczyn i mechanizmów doprowadzających do wystąpienia cukrzycy, dla doskonalenia jej leczenia, dla zapobiegania ostrym i przewlekłym powikłaniom tej choroby i wreszcie dla zapobiegania samej cukrzycy duże znaczenie będą miały następujące badania:
1.Badania epidemiologiczne, określające częstość i uwarunkowania zarówno chorobowości i zapadalności na różne typy cukrzycy, jak i występowania ostrych i przewlekłych powikłań tej choroby.
2.Badania nad genetycznym podłożem różnych typów cukrzycy, w tym tak¬że badanie mechanizmów transmisji genetycznej predyspozycji do tej choroby.
3.Badania immunologiczne, określające udział zjawisk immunologicznych w rozwoju niektórych postaci cukrzycy i zmierzające do opracowania sposobów zapobiegania (szczepienia, immunoterapia); badania wpływu nietolerancji glukozy na przebieg odczynów immunologicznych; badania zjawisk immunologicznych w przebiegu insulinoterapii.
4.Badania nad regulacją metaboliczną, hormonalną i nerwową wydzielania insuliny i innych hormonów kontrolujących przebieg procesów przemiany węglowodanów, białek i tłuszczów, a także badania nad mechanizmem ich działania molekularnego.
5.Doskonalenie leczenia cukrzycy, zmierzające do bardziej dokładnego naśladowania fizjologicznych rytmów metabolicznych (ustalenie zasad racjonalne¬go żywienia, insuliny wysoko oczyszczone i insulina ludzka, „sztuczna trzustka”, przeszczepy trzustki i izolowanych wysp trzustkowych, ustalenie zakresu stosowania doustnych leków przeciwcukrzycowych).
6.Badania mające na celu wyjaśnienie mechanizmów powstawania przewlekłych powikłań cukrzycy, ustalenie sposobu zapobiegania im, a w razie konieczności — leczenia.