Pages Menu

Categories Menu
Zadbane paznokcie w mgnieniu oka - manicure hybrydowy co potrzebne? (Leszno)
Piękne dłonie są wizytówką każdej kobiety. Warto więc regularnie dbać o wygląd paznokci, aby były zadbane. Rozpuszczanie lub wycinanie skórek,
Zdrowo i szczęśliwie
Wiele osób staje przed lustrem, krytycznym okiem spogląda na swoją sylwetkę, wpada w zadumę i zastanawia się, co należy jeść, by wyglądać zdrowiej i zgrabniej, jak to zrobić żeby po tym jak ktoś powie
Wygodne chłopięce ubrania na co dzień
W przypadku mody dziecięcej bardzo ważne jest to, by ubrania były przede wszystkim wygodne w codziennym użytkowaniu. Dotyczy to również chłopców, zarówno w wieku niemowlęcym oraz
Fotoodmładzanie: salon odnowy Katowice
Gabinet kosmetyczny, spa, salon odnowy - tego typu miejsca są przez nas coraz częściej odwiedzane. Coraz więcej ludzi docenia możliwości, jakie dają nowoczesne zabiegi kosmetyczne
Wygładzanie zmarszczek. Twarz bez zmarszczek. Dobre kremy przeciwzmarszczkowe forum dla kobiet
Każda kobieta chce wyglądać młodo i pięknie. Dba o siebie, oczekując, że jej twarz i ciało nie będzie zdradzać upływu czasu.
Makijaż permanentny brwi Białystok opinie. Maksimum zadowolenia - idealne brwi. Brwi permanentne metody
Ostatnim trendem w makijażu jest podkreślanie brwi. Skończyły się czasy wyskubywania włosków w cienką linię, tworzenia
Zabiegi antycellulitowe - Kosmetyczka Wrocław
Cellulit, zwany również pomarańczową skórką to problem, który w dzisiejszych czasach wielu kobietom spędza sen z powiek. Nie wygląda on bowiem estetycznie, a jego wyeliminowanie

Posted by on wrz 6, 2017 in Zdrowie |

Perspektywy rozwoju badań nad cukrzycą w przyszłośći

Przedstawiony powyżej zarys rozwoju nauki o cukrzycy, którą zaczęto nazywać diabetologią, obrazuje ogromny wysiłek badawczy, który dokonał się zwłaszcza w ciągu ostatnich 100 lat i który pozwolił lepiej zrozumieć istotę tej choroby, a przede wszystkim skutecznie ją leczyć. I chociaż etiopa- togeneza cukrzycy ciągle jeszcze nie jest ostatecznie wyjaśniona, a leczenie dalekie od doskonałości (jeżeli efekt tego leczenia mierzyć pełną rehabilitacją zdrowotną i normalnym okresem przeżycia), to przecież postęp i wyniki pro¬wadzonych obecnie badań napawają optymizmem. Dla ostatecznego wyjaśnienia przyczyn i mechanizmów doprowadzających do wystąpienia cukrzycy, dla doskonalenia jej leczenia, dla zapobiegania ostrym i przewlekłym powikłaniom tej choroby i wreszcie dla zapobiegania samej cukrzycy duże znaczenie będą miały następujące badania:
1.Badania epidemiologiczne, określające częstość i uwarunkowania zarówno chorobowości i zapadalności na różne typy cukrzycy, jak i występowania ostrych i przewlekłych powikłań tej choroby.
2.Badania nad genetycznym podłożem różnych typów cukrzycy, w tym tak¬że badanie mechanizmów transmisji genetycznej predyspozycji do tej choroby.
3.Badania immunologiczne, określające udział zjawisk immunologicznych w rozwoju niektórych postaci cukrzycy i zmierzające do opracowania sposobów zapobiegania (szczepienia, immunoterapia); badania wpływu nietolerancji glukozy na przebieg odczynów immunologicznych; badania zjawisk immunologicznych w przebiegu insulinoterapii.
4.Badania nad regulacją metaboliczną, hormonalną i nerwową wydzielania insuliny i innych hormonów kontrolujących przebieg procesów przemiany węglowodanów, białek i tłuszczów, a także badania nad mechanizmem ich działania molekularnego.
5.Doskonalenie leczenia cukrzycy, zmierzające do bardziej dokładnego naśladowania fizjologicznych rytmów metabolicznych (ustalenie zasad racjonalne¬go żywienia, insuliny wysoko oczyszczone i insulina ludzka, „sztuczna trzustka”, przeszczepy trzustki i izolowanych wysp trzustkowych, ustalenie zakresu stosowania doustnych leków przeciwcukrzycowych).
6.Badania mające na celu wyjaśnienie mechanizmów powstawania przewlekłych powikłań cukrzycy, ustalenie sposobu zapobiegania im, a w razie konieczności — leczenia.