Jaki kwas migdałowy kupić?
Peeling kwasem w domu?
Peelingi chemiczne wykorzystujące do tego specjalne kwasy są coraz chętniej wykorzystywanym sposobem na walkę z nieatrakcyjną skórą twarzy, szyi czy dekoltu. Przy odpowiednim przygotowaniu (głównie merytorycznym) możliwe jest nawet ominięcie wizyty u kosmetyczki i postawienie na zabieg kwasami w domu. Prym wśród stosowanych w tym celu środków wiedzie kwas migdałowy, który jest jednocześnie efektywny i całkiem bezpieczny.
Peeling kwasem migdałowym w domu – co będzie potrzebne?
Żeby skutecznie i – co najważniejsze – bez zbędnego ryzyka wykonać peeling migdałowy w domowym zaciszu, najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie. Dotyczy to zarówno wiedzy niezbędnej przy wszelkich zabiegach związanych z naszą skórą (w końcu nikomu raczej nie zależy na zniszczeniu organu w znacznej mierze odpowiedzialnego za wygląd) , jak i zakupu wymaganych środków.
W pierwszym przypadku najważniejszymi informacjami dla osób przeprowadzających zabieg kwasami w domu będą te dotyczące czasu trwania peelingu. W warunkach domowych zaleca się bowiem trzymanie kwasu na skórze przez 3-5 minut (i ani chwili dłużej!). W przypadku gdy jest to pierwszy tego rodzaju zabieg, najważniejsze jest, aby czas trwania skrócić możliwie jak najbardziej i kupić skorzystać z odpowiedniego roztworu kwasu i neutralizatora.
Jaki kwas migdałowy do peelingu wybrać?
W salonach profesjonalne kosmetyczki do peelingu wybierają roztwór kwasu migdałowego o stężeniu 40%. Wykonując zabieg w domu powinniśmy wybrać przede wszystkim kwas od znanego i zaufanego producenta (nie decydujmy się na najtańszy produkt z nieznanego źródła). Zazwyczaj kupując roztwór kupujemy de facto kwas i substancję do jego rozrobienia wraz ze szczegółową instrukcją. Chcąc uzyskać lepiej widoczny efekt (poprzedzony większym łuszczeniem się naskórka) możemy pokusić się o przygotowanie 40-procentowego roztworu. Jeżeli jest to jednak nasze pierwsze zetknięcie z tego rodzaju peelingiem, powinniśmy postawić na jak najsłabszy środek.
W przypadku kwasu migdałowego neutralizator nie jest konieczny, jednak czasem warto go użyć. Wykorzystać w tym celu możemy praktycznie każdy neutralizator kwasów od znanej marki kosmetyków. Jeśli jednak nie zdecydujemy się na jego zastosowanie po zakończeniu peelingu, powinniśmy przemyć skórę (najlepiej kilkukrotnie) naturalnym mydłem z możliwie jak najmniejszą liczbą dodatków.
Najnowsze komentarze