Pages Menu

Categories Menu
Makijaż permanentny brwi Białystok opinie. Maksimum zadowolenia - idealne brwi. Brwi permanentne metody
Ostatnim trendem w makijażu jest podkreślanie brwi. Skończyły się czasy wyskubywania włosków w cienką linię, tworzenia
Rozsądne odchudzanie kluczem do sukcesu
Chcąc pozbyć się zbędnych kilogramów bardzo często skupiamy się na chęci szybkiego zauważenia efektów. Zapominamy przy tym, że zbyt radykalna utrata wagi może skutkować wystąpieniem
Rankingi dotyczące suplementów diety
Moda na wysportowaną, szczupłą sylwetkę trwa. Poddają się jej zarówno Panie jak i Panowie. Tym drugim jednak bardzo często zależy również na zbudowaniu odpowiedniej masy ciała. Angażując
Terapie keratynowe - zestaw do keratynowego prostowania włosów
Długie, zdrowe i zadbane włosy dają wiele możliwości tworzenia ciekawych fryzur. Jak wiadomo jednak, bardzo często chcemy zmienić coś w swoim wyglądzie -
Stoppot na dłonie. Dlaczego pocą się dłonie?
Pocenie bez względu na to, której części ciała dotyczy, to krępująca dolegliwość. Wiele osób cierpi na nadmierne pocenie się dłoni.


Z powodu potliwości rąk niektóre osoby
Wygładzanie zmarszczek. Twarz bez zmarszczek. Dobre kremy przeciwzmarszczkowe forum dla kobiet
Każda kobieta chce wyglądać młodo i pięknie. Dba o siebie, oczekując, że jej twarz i ciało nie będzie zdradzać upływu czasu.
Naturalny krem do twarzy do cery tłustej bez silikonów - odnowa skóry twarzy Bielsko
Jak odpowiednio dbać o cerę? Na ten temat napisano już z pewnością wiele elaboratów - jest to bowiem temat bardzo obszerny. Każdy z

Posted by on wrz 6, 2017 in Zdrowie |

Zapadalność na cukrzycę

W ostatnich latach przeprowadzono badania nad zapadalnością na cukrzycę typu 1 w kilku krajach. Wyniki tych badań przedstawiono w tab. 2. Dowodzą one, że zapadalność na ten typ cukrzycy w kaukaskiej grupie etnicznej mieści się w granicach od 7,6 do 16,0 na 100 tys. badanej populacji na rok. Szczególnie miarodajne wydają się być wyniki badań przeprowadzonych w Danii, gdyż obejmują grupę ludności w wieku 0—29 lat, a więc tę, w której najczęściej występuje cukrzyca typu 1. Zwraca także uwagę fakt, że wśród Murzynów amerykańskich zapadalność na cukrzycę typu 1 jest tylko nieznacznie mniejsza aniżeli wśród ludności białej.
Na ogół zapadalność na cukrzycę typu 1 utrzymywała się w ostatnich dzie-sięcioleciach na tym samym poziomie. Retrospektywne badania przeprowadzo¬ne w Rochester wykazały nawet zmniejszenie się jej wskaźnika. Jedynie w Szkocji .zanotowano wzrost zapadalności na cukrzycę typu 1 w ciągu ostat¬nich 10 lat.
Jeżeli chodzi o wpływ pici, to wydaje się, że zapadalność na cukrzycę typu 1 jest nieco większa wśród chłopców aniżeli dziewcząt. Jedynie wśród ludności kaukaskiej Nowej Zelandii oraz wśród Murzynów amerykańskich stwierdzono nieco wyższe wskaźniki zapadalności wśród dziewcząt. Największa zapadalność przypada na 11—12 r.ż. u chłopców, natomiast u dziewcząt występuje przeciętnie o jeden rok wcześniej; drugi niższy szczyt zapadalności występuje pomiędzy 5 a 8 r.ż. W kaukaskiej populacji (do 20 r.ż.) w Nowej Zelandii stwierdzono jednak największą zapadalność na cukrzycę typu 1 w najstarszych grupach wieku, tzn. pomiędzy 16 a 19 r.ż.
Już dawno zwrócono uwagę na sezonowość zapadalności na cukrzycę. W Europie największą zapadalność na cukrzycę dziecięcą i młodzieńczą za-obserwowano w miesiącach jesienno-zimowych, najmniejszą w lecie. Nowsze badania nad zapadalnością na cukrzycę typu 1 w Europie i Ameryce Północnej potwierdziły tę prawidłowość. Wyrażono zarazem pogląd, że owa sezonowość przejawia się wyraźniej w młodszych grupach wieku, a także w większym stopniu u chłopców aniżeli u dziewcząt . Na antypodach uzyskano wyniki rozbieżne: w Nowej Zelandii nie obserwowano sezonowych zmian w zapadalności na cukrzycę typu 1, natomiast stwierdzono je w Chile, przy czym odpowiadały one swoim kierunkiem tym samym porom roku (przeciw¬stawnym miesiącom kalendarzowym), co na Półkuli Północnej.